Trion som erhåller varsin ICA matkasse i Åkrahallens Premiärtips

Nyheter 5 månader sedan

Vilka vann varsin ICA Matkasse? Och vilka var det som var med i Åkrahallens Premiärtips? Här får du svaret!

Camilla Berg, Tärnsjö, segrade i Åkrahallens Premiärtips.
Men det var tre till som kan se fram emot att få en ICA Matkasse levererad.

Här har ni den trion:
Jonas Persson, Sala.
Inger Stahre Hakvinsson, Sala.
Tommy Agemalm, Ransta.

Totalt var det 243 tippare som deltog i Åkrahallens Premiärtips.

Slutställning i Åkrahallens Premiärtips.
12 rätt.
Camilla Berg, Tärnsjö.

10 rätt.
Andreas Zakrisson, Tärnsjö.
Niklas Svärd, Sala.
Johnny Forsman, Sala.
Hampus Geerhold, Sala.
Lotta Kallin, Sala.
Erik Skarfors, Sala.
Fredrik Bergstrand, Uppsala.
Yngve Lundqvist, Heby.

9 rätt.
Jonas Karlsson, Sala.
Christer Hedlund, Runhällen.
August Dalfjord, Sala.
Robert Bosell, Heby.
Håkan Forsberg, Morgongåva.
Petra Bergvall, Sala.
Mats Persson, Sala.
Roger Norgren, Sala.
Jonas Ahlin, Sala.
Gustav Smeds, Sala.
Madde Lövgren, Sala.
Mattias Falk, Sala.
Christopher Viklund, Sala.
Nicklas Cajander, Sala.

8 rätt.
Thore Godén, Sala.
Jonathan Ingarv, Romfartuna.
Patrick Skedung, Sala.
Margita Larsson, Västerås.
Hans Godén, Sala.
Margitha Hammarbäck, Tärnsjö.
Calle Spång, Sala.
Henrik Isberg Törnros, Sala.
Robin Håkansson, Vittinge.
Thomas Lundqvist, Heby.
Jakob Eklund, Sala.
Jesper Lindgren, Sala.
Peter Jenestam, Sala.
Roy Karlsson, Sala.
Rikard Lindh, Sala.
Joakim Reuterwall, Sala.
Per Larsson, Sala.
Roberto Pliscovaz, Sala.
Fredrik Westling, Sala.
Tobias Wallin, Sala.
Anna-Karin Lindblom, Heby.
Pelle Hammarbäck, Sala.
Anna Rönnings, Sala.
Jonathan Pierrou, Sala.
Karl Thornell, Sala.
Douglas Johansson, Sala.
Rasmus Hedlund Aldén, Sala.
Jonas Persson, Sala.
Daniel Englund, Sala.
Adam Hagman, Sala.
Thomas Falk, Vittinge.
Bengt Englund, Sala.
Victoria Torstensson, Östervåla.
Tommy Jonsson, Sala.
Christoffer Thiman, Västerås.
Mathilda Agemalm Ingarv, Ransta.
Johan Jonsson, Västerås
Viktoria Andersson, Tärnsjö.
Anna Vilén, Heby.
Agnes Vilén, Heby.
Annci Grattback, Heby.
Abbe Mohamed, Sala.

7 rätt.
Mia Eklund, Sala.
Göran Jonsson, Ransta.
Johan Bäckström, Sala.
Thomas Johansson, Östervåla.
Robin Nilsson, Visbäck.
Alfred Kraft, Sala.
Sven Westman, Kumlaby.
Benny Bergström, Sala.
Roger Johansson, Sala.
Per Eriksson, Lissebo.
Lise-Lotte Hjalmar, Sala.
Markus Eklund, Heby.
Peter Funk, Sala.
Elend Haci, Sala.
Jonas Hedlund, Sala.
Lars Grundkvist, Sala.
Alexander Redén, Heby.
Stefan Svensson, Uppsala.
Maria Guldbacke, Ringvalla.
Rasmus Sahlin, Västerås.
Annika Nilsson, Morgongåva.
Nisse Eriksson, Sala.
Anton Hagman, Sala.
Björn Helmin, Sala.
Jonatan Zakrisson, Västerås.
Ebbe Bergström, Sala.
Marcus Zilén, Sala.
Lars Wahlsten, Sala.
Marica Jansvik, Sala.
Kaj Lövgren, Sala.
Christer Käll, Sala.
Kjell Eriksson, Sala.
Anki Hallström, Västerfärnebo.
Uno Philipsson, Harbo.
Carina Svärd, Sala.
Yusuf Celik, Sala.
Alex Kalungi, Sala.
Magnus Sverin, Östervåla.
Anita Cajander, Runhällen.
Simon Eriksson, Altuna Fastbo.
Maria Hedlund, Hedåker.
Andreas Johansson, Heby.
Rosanna Andersson, Västerfärnebo.
Bengt Evertsson, Sala.
Janne Grattback, Heby.
Mattias Jonsson, Västerås.
Peter Lenell, Enköping.
Roger Jansson, Heby.
Peter Magnusson, Gnarp.
Abdalla Ali, Uppsala.
Jesper Olsson, Sala.
Håkan Forsberg, Morgongåva.
Helene Lindbäck, Västerås.

6 rätt.
Shayan Jaza, Sala.
Magnus Hedlund, Sala.
Marilyn Olivas, Sala.
Robert Pettersson, Västerfärnebo.
Henrik Alriksson, Heby.
Magnus Wiberg, Sala.
Majlis Lövgren, Sala.
Anders Smeds, Västerfärnebo.
Sten KJ Eriksson, Runhällen.
Jonas Spårebo, Sala.
Tina Eriksson, Altuna Fastbo.
Erik Johansson, Sala.
Ida Segelsbo, Östervåla.
Johan Johansson, Tärnsjö.
Robin Nilsson, Visbäck.
Inger Stahre Hakvinsson, Sala.
Tom Cevei, Sala.
Joel Engström, Östervåla.
Bengt Persson, Tärnsjö.
Kalle Hallström, Västerfärnebo.
Adam Funk, Sala.
Tobias Ahlin, Sala.
Evelina Back, Sala.
Linus Andersson, Sala.
Pär Jansson, Östervåla.
Peder Gustavsson, Sala.
Joakim Hellblom, Tärnsjö.
Jesper Olsson, Sala.
Evelina Bygg, Sala.
Per Andersson, Andersols.
Daniel Ekman, Sala.
Birgitta Bergström, Sala.
Jan Brandberg, Sala.
Lennart Nelin, Sala.
Bo Ramqvist, Sala.
Agneta Svedberg, Sala.
William Geerhold, Sala.
Marcus Lindberg, Sala.
Lill Gahm, Sala.
Sandra Boström, Sala.
Peppe Jansvik, Sala.
Ebba Falk, Sala.
Filip Norgren, Sala.
Tage Björkskog, Saladamm.
Mattias Lidén, Sala.
Ola Klinga, Sala.
Peter Svärd, Västerås.
Elias Spång, Huddinge.
Thomas Hagman, Sala.
Joakim Mattsson, Harbo.
Martin Lindbom, Heby.
Nicklas Nilsson, Morgongåva.
Ingvar Pettersson, Morgongåva,
Jesper Ling, Västerås.
Kjell Stenkvist, Salbohed.
Sven Johansson, Heby.
Hasse Andersson, Västerfärnebo.
Jonny Roos, Västerfärnebo.
Gustaf Aldén, Hedåker.
Joakim Johansson, Ransta.
Jan Eriksson, Sala.

5 rätt.
Emil Eriksson, Sala.
Filip Bergvall, Sala.
Rune Pettersson, Morgongåva.
Mimi Hanold, Sala.
Dennis Fleen, Sala.
Kent Fritz, Sala.
Anna Roos, Västerfärnebo.
Torbjörn Öström, Sätra.
Malin Käll, Sala.
Eva Kärrstedt, Sala.
Jocke Nivala, Morgongåva.
Anna Sterner, Stockholm.
Jesper Andersson, Sala.
Niklas Ahlm, Salbohed.
Benny Törnkvist, Sala.
Lies Youcefi, Sala.
Fares Youcefi, Sala.
Thomas Andersson, Heby.
Fredrika Blom, Sala.
Joakim Larsson, Sala.
Jakob Anséhn, Sala.
Marika Kovanen, Sala.
Dan Grönstrand, Sala.
Eva Sundqvist, Sala.
Kari Kahelin, Sala.
Hasse Ljung, Sala.
Kjell Zetterberg, Östervåla.
Marcus Hilllström, Heby.
Fredrik Johansson, Runhällen.
Tommy Agemalm, Ransta.
Sam Larsson, Kappalbo.
Hans Eklund, Heby.
David Larsson, Broddbo.
Emrah Mestanoglu, Sala.

4 rätt.
Micke Ekholm, Sala.
Ulf Hall, Sala.
Niclas Sjöling, Heby.
Evert Nyberg, Sala.
Jonathan Muukkonen, Sala.
Marie Eriksson, Sala.
Mikael Eneroth, Vittinge.
Fekri Haci, Sala.
Seyhmus, Sala.
Ulrika Persson, Sala.
Bernt Eriksson, Sala.
Micke Svedberg, Sala.
Tord Cedervång, Sala.
Wilma Hammarström, Sala.
Elin Andersson, Västerfärnebo.
Camilla Sjöberg, Östervåla.
Monica Jonsson, Ransta.
Hans Eriksson, Sala.
Fanny Lundqvist, Heby.

3 rätt.
Alva Frandsen, Sala.
Leif Roos, Sala.
Björn Rojling, Sala.
Anneli Haglund, Västerfärnebo.
Jill Roos, Sala.
Thomas Lindfors, Sala.
Jocke Skog, Sala.
Emelie Eriksson, Sala.

2 rätt.
Dennis Brantestig, Sala.
Helena Cajander, Västerfärnebo.

1 rätt.
Mikael Johansson, Sala.

Så här tippade Sala-Heby Fotbolls redaktion.
8 rätt: Ove Eriksson och Niclas Bergvall.
6 rätt: Samuel Sillén och Carl-Henrik Rapp.

Tipskupongen i Åkrahallens Premiärtips.
1) Sala FF-Slätta SK, 1 (3-0)
2) Enköpings SK-Heby AIF, 1 (2-0)
3) GoIF Kåre-Tärnsjö IF, 1 (1-0)
4) Tillberga IK-Ransta IK, X (1-1)
5) Hallstahammars SK-Norrby SK, 2 (1-3)
6) Järlåsa Vittinge FF-Enköpings SK 2, 2 (0-3)
7) Morgongåva SK-SK Iron, X (1-1)
8) Upsala IF 2-Runhällen BoIS, 2 (2-7)
9) Danmarks IF-Harbo IF, 2 (0-2)
10) Östervåla IF-Sunnersta 2 (herrsexan) struken
11) Östervåla IF-Månkarbo IF, 1 (6-3)
12) Ransta IK-Västerfärnebo AIK, 1 (2-0)
13) Romfartuna GIF-Norrby SK, 2 (0-4)
14) Guldsmedshytte/Lindesberg-Sala FF (damfyran) struken
15) Ullvi SK-FK Sala, 1 (4-1)
16) Grällsta IF-Kazakiska, 1 (6-0)



Niclas Bergvall Niclas Bergvall
Redaktör, skribent & krönikör


Bidra med Swish Gillade du det du läste?
Bidra på Swishnummer 123 131 03 09




Relaterade artiklar




Kommentarer