> Pub-schema

Att komma i håg!
Niclas ska kontakta Jonas Ahlin för reportage
Annonser nästa år
Gästkrönikörer
Så mycket ersättning får en domare/assisterande
Alla lokala landslagsspelare, plus intervjuer
Här har ni alla lagkaptener
Arena Åsvallen Niclas BILD SAKNAS skriva text om MIF

Torsdag 20 september
Annons BoIS, NSK+U-dam ska läggas ut

Fredag 21 september
06.39 Spelarintervju William N-C Niclas klar
11.21 Helgens matcher Niclas klar
15.03 Läget i division 3 Samuel klar
17.09 Förhands Heby AIF Niclas klar
19.59 Förhands TIF Niclas klar
??.?? Vaksala 2-Östervåla (19.00)

Lördag 22 september Ove bortrest 22-23/9
08.23 Har dam- och herrlag från samma klubb vunnit samma år? Niclas nästan klar, bild saknas
??.?? Heby AIF-Vallentuna BK (13.00) Henke
??.?? Håbo FF-Östervåla (13.00, damer) Samuel
??.?? Rimbo IF-Tärnsjö IF (13.00) Samuel
??.?? JV FF 2-IK Fyris (15.00) Henke
18.01 Förhands NSK-damer Samuel
19.12 Förhands div 6-derby plus historik Niclas påbörjad
20.47 Spelarintervju NSK-damer Niclas

Söndag 23 september Henke jobbar
08.11 Ännu en intensiv söndag väntar Niclas påbörjad
09.21 Förhands ÖIF 2 Niclas påbörjad
11.22 Förhands Sala FF
??.?? Norrby SK-Hallsbergs IK 2 (10.00, damer) Niclas
??.?? MSK 2-Fortitudo FC (11.00)
??.?? Runhällen-Harbo (13.00)
??.?? FK Sala-Kazakiska IF (13.00)
??.?? ÖIF 2-IF VP Uppsala (14.00) OBS! Foto
??.?? Västerfärnebo-Hallstahammar (15.00) Niclas
??.?? Romfartuna-Ransta (15.00) Samuel
??.?? Sörstafors Kolbäck-Norrby SK (15.00) Samuel
??.?? JV FF-Ösundsbro IF 2 (15.00)
??.?? Forsby FF 2-Sala FF (16.00, damer) Niclas
??.?? NSK 2-Danmark 2 (16.00) Samuel
??.?? Bälinge 2-Morgongåva (16.30)
??.?? Sandvikens IF-Sala FF (17.00)
??.?? Heby AIF 2-Ullfors 2 (17.00)

Måndag 24 september
06.49 Om Sala FF:s Julcup Niclas klar
11.25 Veckans matcher Niclas nästan klar
19.06 Heta Listan Henke
??.?? NSK B-FC Europa Juniors B (19.00)
??.?? Tillberga B-Västerfärnebo B (18.00)
??.?? Fotbollspodden Samuel

Tisdag 25 september
06.29 Vinna första året – hur vanligt? Niclas klar
11.21 ??
20.47 Grällsta IF 1993 Niclas

Onsdag 26 september
06.36 Grällsta IF långt ned på seriesegrarlistan Niclas påbörjad
11.27 ??
20.12 90 år sedan Silvervallen invigdes Niclas
Annons TIF ska läggas ut

Torsdag 27 september
06.39 Publikrekord på de lokala arenorna Niclas
11.31 ??
20.17 ??

Fredag 28 september
06.31 ??
11.20 Helgens matcher Niclas nästan klar
17.33 Förhands TIF Niclas
Annons NSK-herr ska läggas ut

Lördag 29 september
08.11 Förhands Heby AIF
09.28 Förhands Sala FF
??.?? Tärnsjö IF-IF VP Uppsala (13.00)
??.?? Söderfors-Tärnsjö 2 (13.00)
??.?? Östervåla IF-Danmarks IF (13.00, damer)
??.?? Märsta IK-Heby AIF (14.00)
??.?? SK Iron 2-Järlåsa Vittinge FF 2 (14.00)
??.?? Sala FF-Söderhamn (15.00)
18.23 Förhands NSK-herrar och femman
20.21 Förhands cupkvart ÖIF:s damer Niclas
??.?? Eventuellt förhands Harbo IF Niclas

Söndag 30 september
08.11 Så här många matcher spelas i dag Niclas
10.01 Förhands NSK-damer
??.?? Tierp City-Heby AIF 2 (10.00)
??.?? Östervåla IF-Gamla Upsala SK (12.00, damer kvarten cupen)
??.?? FC Kraftleden-MSK 2 (13.00)
??.?? SK Iron 2-JV FF 2 (13.00)
??.?? Åsunda IF-JV FF (13.00)
??.?? Sturehov IK-Norrby SK (13.00, damer)
??.?? Bosnisk-Västerfärnebo (15.00)
??.?? Norrby SK-Tillberga (15.00)
??.?? Ransta-Surahammar (15.00)
??.?? Harbo-Vaksala 2 (15.00)
??.?? Östervåla-Bälinge 2 (15.00)
??.?? Danmarks IF-Runhällen (15.00)
??.?? IF VP Uppsala-NSK 2 (16.15, damer)
??.?? Procyon BK-ÖIF 2 (18.00, damer)

Måndag 1 oktober
??.?? ??
11.21 Veckans matcher Niclas nästan klar
19.11 Heta Listan Samuel
??.?? Hallstahammar-NSK (19.00, reservlagsserien).
??.?? Fotbollspodden Samuel

Tisdag 2 oktober
06.29 ??
11.31 ??
18.21 Mest läst i september Henke
??.?? Sala FF-Örebro SK Söder 2 (19.00, damer)
??.?? Danmarks IF-Tärnsjö IF (19.00, damer Upplandscupen).

Onsdag 3 oktober
06.38 Förhands cupmatch
11.12 ??
20.09 ??
??.?? Morgongåva SK-Börje SK (19.00, Upplandscupen)

Torsdag 4 oktober
06.35 ??
11.21 ??
20.33 ??
Annons NSK-dam+U-lag ska läggas ut

Fredag 5 oktober
06.39 ??
11.23 Kommande matcher Niclas nästan klar
20.11 Förhands Sala FF

Lördag 6 oktober
08.29 ??
12.01 ??
??.?? Askersund/Skyllberg 2-Sala FF (13.00, damer)
??.?? Kvarnsveden-Sala FF (14.00)
??.?? ÖIF 2-Tierp 2 (14.00, damer)
??.?? NSK 2-Procyon BK (14.00, damer)
18.11 Förhands div 5-derby plus RIK
19.43 Förhands NSK-damer
21.02 Förhands Heby AIF

Söndag 7 oktober
08.19 Div 5-derbyhistorik Niclas
12.29 ??
??.?? Västerfärnebo-Norrby SK (13.00)
??.?? Sörstafors Kolbäck-Ransta IK (13.00)
??.?? Norrby SK-Adolfsbergs IK (13.00, damer)
??.?? Vaksala SK-Heby AIF (14.00)
20.44 Så slutade Västmanlandsfyran Niclas

Måndag 8 oktober
??.?? ???
11.22 Dessa lag ska kvala Niclas
20.11 Heta Listan Ove
??.?? Fotbollspodden Samuel

Tisdag 9 oktober
06.48 Så gick det i Västmanlandsfyran Niclas
11.21 Fulltid: Heby AIF:s andralag
20.47 Skytteliga div. 8 norra

Onsdag 10 oktober
06.35 Fulltid: JV FF:s andralag
11.26 Fulltid: JV FF:s förstalag
20.33 Skytteliga div. 8 västra

Torsdag 11 oktober
06.47 Alla seriesegrare i Uppland Niclas
11.09 Fulltid: MSK:s andralag
20.20 Skytteliga div. 7 västra

Fredag 12 oktober
06.33 Alla seriesegrare i Västmanland Niclas
11.21 Fulltid: TIF:s andralag
18.01 Förhands helgens kval Niclas
20.36 Skytteliga div. 7 norra

Lördag 13 oktober
08.41 Fulltid: FK Sala
11.22 Fulltid: Grällsta IF
20.31 Skytteliga div. 7 Västmanland

Söndag 14 oktober
08.31 Fulltid: ÖIF:s andralag
11.39 Fulltid: NSK:s andralag
20.02 Skytteliga div. 5 västra

Måndag 15 oktober
06.47 Fotbollspodden
20.21 Fulltid: SFF:s damer

Tisdag 16 oktober
06.38 Skytteliga div. 4 damer
20.19 Spelarbörsen damer

Onsdag 17 oktober
06.44 Spelarbörsen herrar
20.26 Fulltid: Harbo IF

Torsdag 18 oktober
06.41 Fulltid: Morgongåva SK
20.47 Fulltid: Runhällens BoIS

Fredag 19 oktober
06.38 Fulltid: Östervåla IF herrar
11.29 Spelarbörs division 6 Niclas
20.55 Skytteliga div. 6 västra

Lördag 20 oktober
08.31 Årets lag herrar
11.28 Fulltid: Östervåla IF:s damer
17.55 Skytteliga div. 3 Uppland
20.29 Så stod sig Pernilla Andersson i hela Sverige Niclas

Söndag 21 oktober
08.30 Fulltid: Norrby SK:s damer
11.55 Skytteliga div 3 Västmanland/Örebro
20.01 Alla lokala seriesegrare i fotboll (bästa säsongerna) Niclas

Måndag 22 oktober
06.37 Full tid: Norrby SK:s herrar
20.20 Full tid: Västerfärnebo AIK

Tisdag 23 oktober
06.39 Full tid: Ransta IK
11.09 Spelarbörs division 5 Niclas
20.01 Skytteliga div. 5 Västmanland

Onsdag 24 oktober
06.39 En lista ingen vill hamna på (sämsta säsongerna) Niclas
11.29 Så stod sig Boström i hela Sverige Niclas
20.03 Full tid: Norrby och Vaiks B-lag

Torsdag 25 oktober
06.46 Skytteliga reservlagsserien
20.12 Full tid: Heby AIF:s herrar

Fredag 26 oktober
06.39 Skytteliga div. 3 norra Svealand
20.33 Fulltid: Sala FF:s herrar

Lördag 27 oktober
08.33 Skytteligan södra Norrland
11.20 Så stod sig Jacke i hela Sverige Niclas
20.11 Bästa sviter just nu Niclas

Söndag 28 oktober
08.33 Publikliga div. 3 södra Norrland
15.29 Säsongens högsta publiksiffror Niclas
20.22 Så här gick det i alla derbyn Niclas

Måndag 29 oktober
06.39 Publikliga div. 3 norra Svealand
20.39 De bästa lokala målskyttarna Niclas

Tisdag 30 oktober
06.49 ??
20.11 ??

Onsdag 31 oktober
06.39 Rankinglistan
20.27 ??

Torsdag 1 november
06.44 ??
20.31 ??

Fredag 2 november
06.39 Mest läst i oktober Henke
20.23 ??

Lördag 3 november
09.13 Vem har snyggaste klubbmärke, inledande text
17.29 ??

Söndag 4 november
08.49 Åttondelsfinal 1 klubbmärke: Morgongåva SK-Järlåsa Vittinge FF
20.19 ??

Måndag 5 november
06.45 Åttondelsfinal 2 klubbmärke: Västerfärnebo AIK-Sala FF
20.22 ??

Tisdag 6 november
06.41 Åttondelsfinal 3 klubbmärke: Norrby SK-Tärnsjö IF
20.21 ??

Onsdag 7 november
06.50 Åttondelsfinal 4 klubbmärke: FK Sala-Östervåla IF
20.03 ??

Torsdag 8 november
06.37 Åttondelsfinal 5 klubbmärke: Grällsta IF-Runhällens BoIS.
20.20 ??

Fredag 9 november
06.47 Kvartsfinal 1 klubbmärke
20.18 ??

Lördag 10 november
09.21 Kvartsfinal 2 klubbmärke
20.28 ??

Söndag 11 november
09.03 Kvartsfinal 3 klubbmärke
20.17 ???

Måndag 12 november
06.41 Kvartsfinal 4 klubbmärke
20.34 ??

Tisdag 13 november
06.38 Semifinal 1 klubbmärke
20.11 ??

Onsdag 14 november
06.39 Semifinal 2 klubbmärke
20.30 ??

Torsdag 15 november
06.44 Bronsmatch klubbmärke
20.21 ??

Fredag 16 november
06.50 Någon artikel om klubbmärkens historia Niclas

Lördag 17 november
09.38 Final klubbmärken
15.11 Intervju med person i vinnarklubben
??.?? ??

Söndag 18 november
09.02 ??
??.?? ??

Måndag 19 november
??.?? ??
??.?? ??

Tisdag 20 november
??.?? ??
??.?? ??

Onsdag 21 november
??.?? ??
??.?? ??

Torsdag 22 november
??.?? ??
??.?? ??

Fredag 23 november
??.?? ??
??.?? ??

Lördag 24 november
??.?? ??
??.?? ??

Söndag 25 november
??.?? ??
??.?? ??

Måndag 26 november
??.?? ??
??.?? ??

Tisdag 27 november
??.?? ??
??.?? ??

Onsdag 28 november
??.?? ??
??.?? ??

Torsdag 29 november
06.33 Förhands adventskalendern
??.?? ??

Fredag 30 november
06.39 Förhands adventskalendern film Niclas
??.?? ??

Lördag 1 december
07.45 Adventskalendern
??.?? ??

Söndag 2 december
07.45 Adventskalendern
??.?? ??

Måndag 3 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Tisdag 4 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Onsdag 5 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Torsdag 6 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Fredag 7 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Lördag 8 december
07.45 Adventskalendern
??.?? ??

Söndag 9 december
07.45 Adventskalendern
??.?? ??

Måndag 10 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Tisdag 11 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Onsdag 12 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Torsdag 13 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Fredag 14 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Lördag 15 december
07.45 Adventskalendern
??.?? ??

Söndag 16 december
07.45 Adventskalendern
??.?? ??

Måndag 17 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Tisdag 18 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Onsdag 19 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Torsdag 20 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Fredag 21 december
06.45 Adventskalendern
??.?? ??

Lördag 22 december
07.45 Adventskalendern
??.?? ??

Söndag 23 december
07.45 Adventskalendern
??.?? ??

Måndag 24 december
07.45 Adventskalendern
??.?? ??

Tisdag 25 december
??.?? ??
??.?? ??

Onsdag 26 december
??.?? ??
??.?? ??

Torsdag 27 december
??.?? ??
??.?? ??

Fredag 28 december
??.?? ??
??.?? ??

Lördag 29 december
??.?? ??
??.?? ??

Söndag 30 december
??.?? ??
??.?? ??

Måndag 31 december
??.?? ??
??.?? ??

Tisdag 1 januari
??.?? ??
??.?? ??

Onsdag 2 januari
??.?? ??
??.?? ??

Torsdag 3 januari
??.?? ??
??.?? ??

Fredag 4 januari
??.?? ??
??.?? ??

Lördag 5 januari
??.?? ??
??.?? ??

Söndag 6 januari
??.?? ??
??.?? ??

Måndag 7 januari
??.?? ??
??.?? ??

Tisdag 8 januari
??.?? ??
??.?? ??

Onsdag 9 januari
??.?? ??
??.?? ??

Torsdag 10 januari
??.?? ??
??.?? ??

Fredag 11 januari
??.?? ??
??.?? ??

Lördag 12 januari
??.?? ??
??.?? ??

Söndag 13 januari
??.?? ??
??.?? ??

Måndag 14 januari
??.?? ??
??.?? ??

Tisdag 15 januari
??.?? ??
??.?? ??