Elend Haci, Norrby SK. Foto: Sala-Heby Fotboll


Match varje dag denna vecka – här är spelschemat

FK Sala, Grällsta IF, Harbo IF, Heby AIF, Järlåsa Vittinge FF, Morgongåva SK, Norrby SK, Östervåla IF, Ransta IK, Runhällen BoIS, Sala FF, Tärnsjö IF, Västerfärnebo AIK 4 månader sedan

Lokala matcher varje dag hela veckan.
Så ser det ut när vi närmar oss halva augusti.
Här har ni veckans spelschema.

Ny vecka och matcher varje dag!
Först ut är Norrby SK:s B-lag på måndagskvällen och sist av alla att spela är NSK:s division 5-damer och Heby AIF:s andralag i division 7.

Notera att Tärnsjö IF och Norrby SK spelar i division 4 på onsdag och att Ransta IK spelar lite av ett derby hemma på torsdag mot Skultuna IS.
Saknar du någon match?
Hör av dig till Sala-Heby Fotboll!

Måndag 12 augusti
Herrar
19.00 Norrby SK B-FC Europe Juniors B (reservlagsserien).

Tisdag 13 augusti
Herrar
18.45 IK Hinden-Östervåla IF (division 6).
19.30 Heby AIF 2-Procyon BK 2 (division 7).

Onsdag 14 augusti
Herrar
18.30 GoIF Kåre-Tärnsjö IF (division 4).
19.00 Norrby SK-Kolsva IF (division 4).

Damer
18.30 Danmarks IF-Östervåla IF (division 3).
19.00 Sala FF-Sörstafors-Kolbäck FK (division 4).

Torsdag 15 augusti
Herrar
19.00 Västerfärnebo AIK-Hallstahammars SK (division 5).
19.00 Ransta IK-Skultuna IS (division 5).

Fredag 16 augusti
Herrar
18.45 Tärnsjö IF 2-Åsunda IF (division 7).
19.00 Grällsta IF-Romfartuna GIF (division 6).

Damer
18.30 Skuttunge SK-Östervåla IF 2 (division 4).

Lördag 17 augusti
Herrar
11.00 FK Sala-FC Sporting Västerås (division 7).
12.30 Morgongåva SK-Armeniska United FK (division 6).
13.00 Heby AIF-Sandvikens AIK (division 3).
13.00 Östervåla IF-Persien FC (division 6).
14.00 Avesta AIK-Sala FF (division 3).

Damer
17.00 IFK Västerås-Norrby SK (division 2).

Söndag 18 augusti
Herrar
13.00 Järlåsa Vittinge FF-Tierps IF 2 (division 7).
13.00 FC Europe Juniors-Sala FF (juniorer).
16.00 Håbo FF-Tärnsjö IF (division 4).
16.00 Harbo IF-IF VP Uppsala 2 (division 6).
17.00 SK Wigör 2-Heby AIF 2 (division 7).

Damer
13.00 Tierps IF 2-Morgongåva SK (division 5).
14.00 Härnevi BK-Tärnsjö IF (division 5).
16.30 Rosersberg/Sigtuna IF-Östervåla IF (division 3).
17.00 Norrby SK 2-Örsundsbro IF (division 5).



Niclas Bergvall Niclas Bergvall
Redaktör, skribent & krönikör


Bidra med Swish Gillade du det du läste?
Bidra på Swishnummer 123 131 03 09




Relaterade artiklar




Kommentarer