FK Sala. Foto: Carl-Henrik Rapp


Två intensiva speldagar väntar – här är spelschemat!

FK Sala, Grällsta IF, Harbo IF, Heby AIF, Järlåsa Vittinge FF, Morgongåva SK, Norrby SK, Östervåla IF, Ransta IK, Runhällen BoIS, Sala FF, Tärnsjö IF, Västerfärnebo AIK 3 månader sedan

Två speldagar kvar av veckan – och det blir två minst sagt intensiva dagar med över 20 lokala fotbollsmatcher.
Här har ni spelschemat!

Sugen på lokal fotboll?
Då finns det en hel del att se kommande dagar.
På lördagen spelar FK Sala, Heby AIF, Östervåla IF-herrar, Morgongåva SK:s herrar, Heby AIF:s andralag och Norrby SK:s damer hemma.
Och på söndag gör Grällsta IF, Västerfärnebo AIK, Ransta IK och Morgongåva SK:s damer det.
MSK:s damer i ett hett derby i femman mot Tärnsjö IF.

Saknar du någon match?
Hör av dig till Sala-Heby Fotboll!

Lördag 14 september
Herrar
11.00 FK Sala-Ullvi SK (division 7).
13.00 Heby AIF-Säters IF (division 3).
13.00 Östervåla IF-Armeniska United FK (division 6).
15.00 SK Wigör 2-Tärnsjö IF 2 (division 7).
15.30 Heby AIF 2-Skuttunge SK 2 (division 7).
16.00 Morgongåva SK-Harbo IF (division 6).
17.00 Danmarks IF-Runhällens BoIS (division 6).
18.00 Uppsala-Kurd FK-Tärnsjö IF (division 4).

Damer
12.00 Norrby SK-Forsby FF (division 2).
12.00 Fanna BK-Östervåla IF (division 3).

Söndag 15 september
Herrar
12.00 Grällsta IF-Norbergs AIF (division 6).
12.00 Kungsör BK-Sala FF:s juniorer (juniorserien).
15.00 Bollnäs GIF-Sala FF (division 3).
15.00 Västerås BK 30-Norrby SK (division 4).
15.00 Västerfärnebo AIK-Surahammar FK (division 5).
15.00 Ransta IK-Tillberga IK (division 5).
17.00 Storvreta IK 2-Järlåsa Vittinge FF (division 7).
17.00 Ullfors IK 2-Harbo IF 2 (division 8).

Damer
14.00 Härnevi BK-Norrby SK 2 (division 5).
16.00 Morgongåva SK-Tärnsjö IF (division 5).
16.00 Upplands-Ekeby/Olands FF-Östervåla IF 2 (division 4).



Niclas Bergvall Niclas Bergvall
Redaktör, skribent & krönikör


Bidra med Swish Gillade du det du läste?
Bidra på Swishnummer 123 131 03 09




Relaterade artiklar




Kommentarer