Lagbilder och laguppställningar för herrarnas lag i Seniorcupen

FK Sala, Grällsta IF, Heby AIF, Järlåsa Vittinge FF, Morgongåva SK, Norrby SK, Ransta IK, Sala FF 2 månader sedan

Tolv herrlag kommer likt förra året till spel i Seniorcupen. Nedanför hittar du samtliga spelare som är med samt lagbilder på alla lag. Scrolla ner till under laguppställningarna för lagbilderna.

Grupp A:
Sala AC
1. Linus Rönnholm
3. Emil Martin
5. Daniel Johansson
6. Ferat Ucmaz
8. Rasmus Rönnholm
10. Hevend Hajyousef
12. Semed Habib
13. Viktor Tsouplakis
16. Alexander Awet
Lagledare: Joakim Skog, Rasmus Sahlin

Sala City
1. Bilal Celik
2. Zilan Ucmaz
3. Kemal Ucmaz
4. Ali Mohammadi
5. Rikard Gestlöf
6. Sami Yacob
7. Mekseb Azazi
8. Abdirahman Ahmed
9. Mazlum Ucmaz
10. Robel Ftsoum
11. Sonny Johansson
13. Yohannes Bereket
14. Sahin Celik

Sala FF
1. Emil Pettersson
2. Jehad Jamal
8. Alex Kalungi
9. Rasmus Hedlund Alden
12. Jakob Eklund
15. Markus Lindholm
17. Aleksander Ahlström
18. Henok Fanus
19. Italo Gonzalez
33. Velat Ucmaz
34. Hassan Naser
Lagledare: Jan Östlund, Jens Ericsson, Johan Norgren, Malin Rönnerfjäll, Mats Swartling

Somaliska FC
1. Walid Mohamed
4. Omar Hassan
6. Abdullahi Ismael
7. Abdiqani Ali
10. Abdi Samed
11. Abdirahman Farah
13. Saleh Jamal
16. Henok Fuxum
18. Mohamed Rabeeye
19. Abdullahi Ali
20. Sadam Abdullahi

Grupp B:
Afghanska Föreningen
1. Mahdi Hosseini
5. Farzad Yari
7. Qadir Hussaini
8. Mostafa Hosseinzadeh
10. Hassan Rezai
11. Nasir Jafari
12. Hossein Eblis
19. Ebrahim Yousefi
99. Sohrab Hussaini

Heby AIF
1. Jonas Hörnebro
2. Stephen Komaketch
3. Sunday Bale
4. Andreas Johansson
7. Baban Nouri
8. Samuel Granlund
9. Andreas Warnberg
10. Balen Nouri
11. Alexander Johansson
12. Oscar Eriksson
13. Jonas Ahlin
14. Max Ellström
16. Simon Ericsson
90. Niclas Sjöling
Lagledare: Tony Mattsson

Järlåsa Vittinge FF
1. Anmar Al-Khalidi
2. Nicklas Szymanski
3. Nawar Al-Azawi
4. Göran Andersson
5. Hilding Falk Pettersson
6. Pi Tjongdang
7. Ali Rahimi
8. Tobias Wessman
9. Stefan Blom Hagberg
10. Taqi Al-Araji
11. Niaz Nazari
12. Niklas Hällqvist
20. Robin Ahlgren

Morgongåva SK
3. Ali Qarawaloos
4. Micke Carlstam
5. Johan Stadigh
6. Eshaq Jafari
7. Viktor Hanning
8. Zackarias Nilsson
9. Hussein Nouri
11. Simon Lundin
12. Albin Gustafsson
13. Simon Hellman
14. Joel Markefka
30. Pontus Ryström
92. Alexander Redén
Lagledare: Anton Pettersson, Lukas Ejnarsson

Grupp C:
FK Sala
1. Matt Ross
3. Jonathan Pierrou
5. Andreas Johansson
6. Thomas Lindström
7. Micael Nordström
8. Samuel Sillén
9. Hussein Ahmad
10. Shohaib Saberi
11. Leo Helmin
13. Linus Andersson
17. Hosam Nazal
18. William Bosell
20. Max Helmin Eriksson
25. Jonathan Muukkonen
68. Sam Larsson

Grällsta IF
3. Markus Björkvall
4. Hampus Palmertz
6. Sejaad Naser
7. Yusuf Celik
8. Mueen Issa
9. August Dalfjord
10. Shayan Yaza
11. Elend Haci
13. Ahmed Ali
16. Kevin Ogur
17. Boze Ali
20. Jonas Lindström
30. Jesper Holm
Lagledare: Emil Eriksson

Norrby SK
1. Eric Antonsen
5. Samuel Vanberg
6. Gabriel Andersson
8. Patrick Skedung
9. Eric Boström
10. Calle Thornell
12. Adam Funk
14. Daniel Ekman
15. Leon Andersson
16. William Nemi-Carlsson
20. Emil Lövgren
22. Nisse Eriksson
Lagledare: Anton Hagman, Robert Krantz

Ransta IK
1. Chrisoffer Thiman
5. Andreas Westerlund
6. Dennis Eriksson
7. Victor Torsteinsrud
8. Johan Barkskog
9. Andreas Nilsson
10. Joakim Johansson
12. Anton Evald
13. Robin Eriksson
17. Christopher Wiklund
22. Robert Ericson
45. Håvard Kvello
77. Jonatan Ingarv
Lagledare: Rasmus Karlsson, Tobias Pettersson

 







Samuel Sillén Samuel Sillén
Redaktör och skribent


Bidra med Swish Gillade du det du läste?
Bidra på Swishnummer 123 131 03 09




Relaterade artiklar




Kommentarer