7 år sedan

Laguppställningar Veterancupen

Här hittar ni laguppställningarna från Veterancupens turnering.

 

Grupp 1, herrar
Heby AIF
1. Jonas Hörnebro
3. Claes Eklund
4. Thomas Fange
5. Johan Johansson
6. Jonas Liljeberg
7. Fredrik Nilsson
8. Kalle Haavisto
9. Patrik Johansson
10. Henrik Isberg
11. Mattias Lundström
12. Martin Lindbom
14. Thomas Linblom
21. Johan Namerius
Lagledare: Hasse Karlsson

Ransta IK
1. Mikael Nordh
2. Birger Hust
3. Daniel Wilson
4. Tommy Agemalm
6. Johan Barkskog
7. Johan Jansson
9. Fredrik Gustavsson
10. Olof Torstensrud
11. Andreas Stjernfeldt
13. Per Forsman
77. Benny Cedervång
Lagledare: Marcus Hellman

Sala FF
1. Peder Gustavsson
3. Urban Ekström
4. Mikael Andersson
5. Benny Törnqvist
6. Jonas Spårebo
7. Mattias Magnusson
9. Magnus Hedlund
10. Rezgar Abdulahi
11. Johan Söderström
15. Fredrik Månsson
Lagledare: Hasse Ljung

SOFA United
2. Daniel Ridehed
3. Per Larsson
8. Mattias Karlsson
15. Ronny Bengtsson
16. Lasse Agemalm
17. Ronny Karlsson
20. Fredrik Modin
33. Oscar Hällman
76. Peter Lööv
Lagledare: Mattias Falk

Grupp 2, herrar
Grällsta IF
1. Lennart Granlund
3. Johan Bengts
5. Tobias Goldkuhl
11. Björn Gullberg
12. Micke Bäckman
13. Mattias Leffler
14. Peter Hagman
15. Martin Andersson
16. Daniel Sörman
Lagledare: Henrik Andersson

Norrby SK
1. Tomas Skog
3. Joakim Larsson
4. Douglas Johansson
5. Johan Pettersson
6. Anders Larsson
7. Mattias Södereng
8. Patrik Törnblom
9. Anders Röjerås
10. Jonas Persson
11. Johan Bergqvist
14. Jan Eriksson
Lagledare: Sonny Cedervång

Västerfärnebo AIK
1. Mathias Hedlund
2. Peter Ahlm
3. Jimmy Holstensson
4. Mikael Matsson
6. Andreas Norgren
7. Jonas Fläckerud
9. Oskar Lampinen
13. Linus Nordström
15. Simon Fernros
18. Jörgen Fläckerud
Lagledare: Robert Pettersson

Morgongåva SK
1. Conny Salestedt
3. Per Andersson
4. Ralf Edman
5. Jonny Zetterström
7. Daniel Hernesson
9. Niklas Nilsson
10. Jörgen Larsson
11. Nicklas Larsson
14. Sven-Åke Jansson
16. Marcus Johansson
17. Anders Ryström
18. Jimmy Salestedt
Lagledare: Anders Friberg

Damgruppen
Norrby SK
1. Marlene Östlund
3. Lena Landqvist
4. Teresia Hållén
7. Sandra Fridemark
10. Monica Pettersson
12. Sofia Kullberg
13. Evelina Back
17. Marianne Eriksson
18. Maria Törnblom
19. Josefine Bengtsson
Lagledare: Mats Fläckerud

Sala FF
2. Anna Rönnings
3. Frida Lans
4. Isabell Johansson
7. Maria Rönnerfjäll
9. Daniela Nilsson
11. Ulrica Norgren
18. Lena Aldén
20. Mia Guldbacke
35. Darin Ogur
Lagledare: Stefan Ekström

Heby AIF
2. Lise-Lotte Hjalmar
4. Linda Hallgren
3. Elin Johansson
5. Sandra Ekholm
6. Memme Bäckgren
7. Catarina Wilén
8. Anna Lundkvist
9. Elin Holm
12. Linda Brolin
13. Sofia Alriksson
16. Anna Hörnebro
100. Maria Guldbacke
Lagledare: Helena Cajander

Västerfärnebo AIK
3. Emma Björklund
4. Martina Forsberg
5. Lena Aldén
6. Isabell Bergqvist
7. Stina Vedberg
8. Anki Lundin
9. Anna Rönnings
10. Therese Törnros Isberg
11. Frida Andersson
12. Janna Hall Fensbo
13. Elenor Hallin
55. Elin Andersson
Lagledare: Kalle Hallström

 





Samuel Sillén Samuel Sillén
Redaktör och skribent

Bidra med Swish Gillade du det du läste?
Bidra på Swishnummer 123 131 03 09

Bli medlem Bli stödmedlem i Sala-Heby Fotboll.
Känn dig delaktig för 200 kr/år.