Träningsmatcherna för de lokala lagen är i gång. Foto: Sala-Heby Fotboll


Här får du koll på när de lokala lagen träningsspelar

FK Sala, Grällsta IF, Harbo IF, Heby AIF, Järlåsa Vittinge FF, Morgongåva SK, Norrby SK, Östervåla IF, Ransta IK, Runhällen BoIS, Sala FF, Tärnsjö IF, Västerfärnebo AIK 3 månader sedan

Våren är här, om än lite tidigt – och visst kommer det att komma “bakslag”. Men träningsmatcherna för de lokala seniorlagen är i gång på allvar.
Här kan ni se hur alla de lokala lagen matchar innan serierna kör i gång i april.

De lokala lagens träningsmatcher startar snart på allvar.
Kommande helg är det tre lag som matchar, men sedan ökar det på rejält de kommande helgerna.

Här har ni de träningsmatcher Sala-Heby Fotboll har koll på.
Saknar du någon match?
Hör av dig på redaktionen@salahebyfotboll.se.

Herrar

Division 3
Sala FF herr
23 februari, 11.15: IK Franke (borta).
9 mars, 12.15: Valbo FF (borta).
16 mars, 16.00: IFK Uppsala (borta).
30 mars, 14.00: Strömsbergs IF (Länsförsäkringar Arena).
6 april, 15.00: Procyon BK (Lärkan).

Heby AIF
24 februari, 13.00: Syrianska Eskilstuna IF (Tunavallen).
2 mars, 13.00: Strömsbergs IF (hemma).
9 mars, 13.00: Håbo FF (hemma).
16 mars, 13.00: Fagersta Södra (hemma).
23 mars, 14.00: Vaksala SK (borta).
30 mars, 13.00: Forssa BK (hemma).
7 april, 12.00: Fanna BK (borta).

Division 4
Norrby SK herr
16 mars, 15.30: Tärnsjö IF (Tegelvallen).
22 mars, 19.30: Hallstahammars SK (cupen, Trollebo IP).
23 mars, 11.30: Grällsta IF (cupen, Trollebo IP).
23 mars, 15.15: IK Franke (cupen, Trollebo IP).
30 mars, 13.00: Avesta AIK (Avestavallen).
6 april, 15.00: Runhällens BoIS (Tegelvallen).
10 april, 19.00: Västerfärnebo AIK (Lärkan).
13 april, 15.00: Harbo IF (Tegelvallen).

Tärnsjö IF
1 mars, 18.30: Harbo IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
2 mars, 14.00: Procyon BK (Uppsala).
16 mars, 15.30: Norrby SK (Tegelvallen).
20 mars, 18.30: Morgongåva SK (Upplandscupen, Tegelvallen).
21-24 mars: Träningsläger i Degerfors torsdag. Match 23/3 mot Karlskoga för A- och B-lag.
31 mars, 17.00: Järlåsa Vittinge FF (Upplandscupen, Tegelvallen).
7 april. 15.30: Östervåla IF (Upplandscupen, Tegelvallen).

Division 5
Ransta IK
9 mars, 14.00: Romfartuna GIF (Lärkan).
16 mars, 14.00: IK Oden (Lärkan).
30 mars, 14.00: Morgongåva SK (Lärkan).
3 april, 20.30: Grällsta IF (Lärkan)
7 april, 12.00: IFK Västerås (Lärkan).
13 april, 13.00: Västerås BK 30 (Ringvallen).

Västerfärnebo AIK
3 mars 13.00:
Norbergs AIF (Malmheden IP)
17 mars, 13.00: Harbo IF (Tegelvallen).
24 mars, 15.00: Riddarhytte SK (Malmheden).
30 mars, 14.00: Skultuna IS (Kvarnbackavallen).
10 april, 19.00: Norrby SK (Lärkan).
14 april 14.00: Gideonsbergs IF (Lärkan).
19 april 14.00: Nyhammars IF (Lärkan).

Division 6
Grällsta IF
3 mars, 17.00: IK Oden (Hamre IP).
10 mars, 16.00: Avesta AIK (Tegelvallen).
22 mars, 18.00: IK Franke (cupen, Trollebo IP).
23 mars, 11.30: Norrby SK (cupen, Trollebo IP).
23 mars, 14.00: Hallstahammars SK (cupen, Trollebo IP).
31 mars, 15.00: Norrby SK U (Tegelvallen).
3 april, 20.30: Ransta IK (Lärkan)
7 april: Krylbo (Avestavallen).
19 april, 10.00: Runhällens BoIS (Tegelvallen).

Harbo IF
1 mars, 18.30: Tärnsjö IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
9 mars, 15.15: Morgongåva SK (Upplandscupen, Tegelvallen).
17 mars, 13.00: Västerfärnebo AIK (Tegelvallen).
22 mars, 19.00: Järlåsa Vittinge FF (Upplandscupen, Tegelvallen).
30 mars, 15.15: Östervåla IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
6 april, 12.30: Örsundsbro IF (Tegelvallen).
13 april, 15.00: Norrby SK (Tegelvallen).

Runhällens BoIS
6 april, 15.00: Norrby SK (Tegelvallen).
19 april, 10.00: Grällsta IF (Tegelvallen).

Morgongåva SK
2 mars, 15.15: Östervåla IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
9 mars, 15.15: Harbo IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
20 mars, 18.30: Tärnsjö IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
30 mars, 14.00: Ransta IK (Lärkan).
6 april, 10.30: Järlåsa Vittinge FF (Upplandscupen, Tegelvallen).

Östervåla IF
2 mars, 15.15: Morgongåva SK (Upplandscupen, Tegelvallen).
10 mars, 14.00: Järlåsa Vittinge FF (Upplandscupen, Tegelvallen).
30 mars, 15.15: Harbo IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
7 april, 15.30: Tärnsjö IF (Upplandscupen, Tegelvallen).

Division 7
FK Sala
17 mars, 12.00: Orresta IF (Lärkan).
23 mars, 10.00: FC Sporting Västerås (Lärkan).
31 mars, 13.00: Heby AIF U-lag (Tegelvallen).
6 april, 10.00: Åsunda IF (Lärkan).
13 april, 12.00: Järlåsa Vittinge FF (Lärkan).
22 april, 14.00: Norrby SK U-lag (Lärkan).

Heby AIF U-lag
31 mars, 13.00: FK Sala (Tegelvallen).
7 april, 13.00: Norrby SK U-lag (Tegelvallen).

Division 8
Järlåsa Vittinge FF
3 mars, 13.00: Heby AIF 2 (Tegelvallen).
10 mars, 14.00: Östervåla IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
22 mars, 19.00: Harbo IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
31 mars, 17.00: Tärnsjö IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
6 april, 10.30: Morgongåva SK (Upplandscupen, Tegelvallen).
13 april, 12.00: FK Sala (Lärkan).

Reservserien Västmanland
Norrby SK U-lag
31 mars, 15.00: Grällsta IF (Tegelvallen).
7 april, 13.00: Heby AIF U-lag (Tegelvallen).
22 april, 14.00: FK Sala (Lärkan).

Damer
Division 2
Norrby SK
23 februari, 13.00: Rimbo IF (Norrtälje konstgräs).
9 mars, 14.00: Bälinge IF (borta).
17 mars, 14.00: Gideonsbergs IF (Solid Park Arena).
24 mars, 14.00: Fanna BK (borta).
31 mars, 14.00: Romfartuna GIF (Lärkan).
13 april: Tierp (borta).
14 april: Inova cup på Lärkan.

Division 3
Östervåla IF
3 mars, 14.15: Östhammars SK (Sparbankens IP).
10 mars, 12.00: Månkarbo IF (Upplandscupen, Tegelvallen)
17 mars, 16.00: Ullfors IK (Upplandscupen, borta).
30 mars, 12.00: Bälinge IF (Upplandscupen, borta).
14 april: Inova Cup, Lärkan.
22 april, 17.00: Västanfors IF FK (Fagerliden).

Division 4
Sala FF
23 februari, 12.30: Västanfors IF (Skinnsberg).
23 mars, 13.00: Norrby SK 2 (Lärkan).
14 april: Inova Cup, Lärkan.
SFF har som mål att boka in två träningsmatcher till.

Östervåla IF 2
3 mars, 16.15: Östhammars SK 2 (Sparbankens IP).
14 april: Inova Cup, Lärkan.

Division 5
Morgongåva SK

Har ännu inte bokat in någon träningsmatch.

Norrby SK 2
23 mars, 13.00: Sala FF (Lärkan).
30 mars, 11.00: Skultuna IS (Kvarnbackavallen).
7 april, 14.00: Sörstafors/Kolbäck (Lärkan).
14 april: Inova Cup, Lärkan.

Tärnsjö IF
Har ännu inte bokat in någon träningsmatch.



Redaktionen Redaktionen


Bidra med Swish Gillade du det du läste?
Bidra på Swishnummer 123 131 03 09




Relaterade artiklar




Kommentarer

X

Bli stödmedlem och stötta vår bevakning av den lokala fotbollen.

¤