Här har ni återstående matcher innan serien startar

FK Sala, Grällsta IF, Harbo IF, Heby AIF, Järlåsa Vittinge FF, Morgongåva SK, Norrby SK, Östervåla IF, Ransta IK, Runhällen BoIS, Sala FF, Tärnsjö IF, Västerfärnebo AIK 2 månader sedan

Här kommer den igen – listan över de lokala lagens träningsmatcher.
Och det har tillkommit flera matcher sedan vi senast publicerade den.

I april och maj inieder de lokala seniorlagen seriespelet för säsongen 2019.
Men innan dess ska en hel del träningsmatcher spelas.
Och sedan vi publicerade den här matchlistor har det tillkommit flera matcher, bland annat ska nystartade Morgongåva SK:s och Tärnsjö IF:s damlag mötas på Tegelvallen.

Saknar du någon match?
Hör av dig på redaktionen@salahebyfotboll.se.

Herrar

Division 3
Sala FF herr
16 mars, 16.00: IFK Uppsala (borta).
30 mars, 14.00: Strömsbergs IF (Länsförsäkringar Arena).
6 april, 15.00: Procyon BK (Lärkan).

Heby AIF
16 mars, 13.00: Fagersta Södra (hemma).
23 mars, 14.00: Vaksala SK (borta).
30 mars, 13.00: Forssa BK (hemma).
7 april, 12.00: Fanna BK (borta).

Division 4
Norrby SK herr
16 mars, 15.30: Tärnsjö IF (Tegelvallen).
22 mars, 19.30: Hallstahammars SK (cupen, Trollebo IP).
23 mars, 11.30: Grällsta IF (cupen, Trollebo IP).
23 mars, 15.15: IK Franke (cupen, Trollebo IP).
30 mars, 13.00: Avesta AIK (Avestavallen).
6 april, 15.00: Runhällens BoIS (Tegelvallen).
10 april, 19.00: Västerfärnebo AIK (Lärkan).
13 april, 15.00: Harbo IF (Tegelvallen).

Tärnsjö IF
16 mars, 15.30: Norrby SK (Tegelvallen).
20 mars, 18.30: Morgongåva SK (Upplandscupen, Tegelvallen).
21-24 mars: Träningsläger i Degerfors torsdag. Match 23/3 mot Karlskoga för A- och B-lag.
31 mars, 17.00: Järlåsa Vittinge FF (Upplandscupen, Tegelvallen).
7 april. 15.30: Östervåla IF (Upplandscupen, Tegelvallen).

Division 5
Ransta IK
16 mars, 14.00: IK Oden (Lärkan).
30 mars, 14.00: Morgongåva SK (Lärkan).
3 april, 20.30: Grällsta IF (Lärkan)
7 april, 12.00: IFK Västerås (Lärkan).
13 april, 13.00: Västerås BK 30 (Ringvallen).

Västerfärnebo AIK
17 mars, 13.00: Harbo IF (Tegelvallen).
24 mars, 15.00: Riddarhytte SK (Malmheden).
30 mars, 14.00: Skultuna IS (Kvarnbackavallen).
10 april, 19.00: Norrby SK (Lärkan).
14 april 14.00: Gideonsbergs IF (Lärkan).
19 april 14.00: Nyhammars IF (Lärkan).

Division 6
Grällsta IF
22 mars, 18.00: IK Franke (cupen, Trollebo IP).
23 mars, 11.30: Norrby SK (cupen, Trollebo IP).
23 mars, 14.00: Hallstahammars SK (cupen, Trollebo IP).
31 mars, 15.00: Norrby SK U (Tegelvallen).
3 april, 20.30: Ransta IK (Lärkan)
7 april: Krylbo (Avestavallen).
14 april, 15.00: Ramnäs IF (Surahammar).
19 april, 10.00: Runhällens BoIS (Tegelvallen).

Harbo IF
17 mars, 13.00: Västerfärnebo AIK (Tegelvallen).
22 mars, 19.00: Järlåsa Vittinge FF (Upplandscupen, Tegelvallen).
30 mars, 15.15: Östervåla IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
6 april, 12.30: Örsundsbro IF (Tegelvallen).
13 april, 15.00: Norrby SK (Tegelvallen).

Runhällens BoIS
6 april, 15.00: Norrby SK (Tegelvallen).
19 april, 10.00: Grällsta IF (Tegelvallen).

Morgongåva SK
20 mars, 18.30: Tärnsjö IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
30 mars, 14.00: Ransta IK (Lärkan).
6 april, 10.30: Järlåsa Vittinge FF (Upplandscupen, Tegelvallen).

Östervåla IF
17 mars, 17.00: IF Trikadien (Uppsala).
30 mars, 15.15: Harbo IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
7 april, 15.30: Tärnsjö IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
19 april, 12.00: Månkarbo IF (Tierp).

Division 7
FK Sala
17 mars, 12.00: Orresta IF (Lärkan).
23 mars, 10.00: FC Sporting Västerås (Lärkan).
31 mars, 13.00: Heby AIF U-lag (Tegelvallen).
6 april, 10.00: Åsunda IF (Lärkan).
13 april, 12.00: Järlåsa Vittinge FF (Lärkan).
22 april, 14.00: Norrby SK U-lag (Lärkan).

Heby AIF U-lag
17 mars, 16.00: Norrby SK U-lag (Tegelvallen).
31 mars, 13.00: FK Sala (Tegelvallen).

Järlåsa Vittinge FF
22 mars, 19.00: Harbo IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
31 mars, 17.00: Tärnsjö IF (Upplandscupen, Tegelvallen).
6 april, 10.30: Morgongåva SK (Upplandscupen, Tegelvallen).
13 april, 12.00: FK Sala (Lärkan).

Reservserien Västmanland
Norrby SK U-lag
17 mars, 16.00: Heby AIF 2 (Tegelvallen).
31 mars, 15.00: Grällsta IF (Tegelvallen).
22 april, 14.00: FK Sala (Lärkan).

Damer
Division 2
Norrby SK
17 mars, 14.00: Gideonsbergs IF (Solid Park Arena).
24 mars, 14.00: Fanna BK (borta).
31 mars, 14.00: Romfartuna GIF (Lärkan).
13 april: Tierp (borta).
14 april: Inova cup på Lärkan.

Division 3
Östervåla IF
17 mars, 16.00: Ullfors IK (Upplandscupen, borta).
18 mars, 13.00: Hille IF (borta).
30 mars, 12.00: Bälinge IF (Upplandscupen, borta).
14 april: Inova Cup, Lärkan.
22 april, 17.00: Västanfors IF FK (Fagerliden).

Division 4
Sala FF
23 mars, 13.00: Norrby SK (Lärkan).
30 mars 16.15: IF VP Uppsala (Uppsala).
14 april: Inova Cup, Lärkan.

Östervåla IF 2
14 april: Inova Cup, Lärkan.

Division 5
Morgongåva SK

23 mars, 10.30: Tärnsjö IF (Tegelvallen).

Norrby SK 2
23 mars, 13.00: Sala FF (Lärkan).
30 mars, 11.00: Skultuna IS (Kvarnbackavallen).
7 april, 14.00: Sörstafors/Kolbäck (Lärkan).
14 april: Inova Cup, Lärkan.

Tärnsjö IF
23 mars, 10.30: Morgongåva SK (Tegelvallen).



Niclas Bergvall Niclas Bergvall
Redaktör, skribent & krönikör


Bidra med Swish Gillade du det du läste?
Bidra på Swishnummer 123 131 03 09




Relaterade artiklar




Kommentarer

X

Bli stödmedlem och stötta vår bevakning av den lokala fotbollen.

¤